Instalacja referencyjna ePMP w Polsce (update: 21-09-2018)


@llook wrote:

Podpowiedzcie proszę jakie parametry uzyskują klienci wpięci i jakie realne przepustowości.

Testuję wersję 3k obecnie pod 100% końcówek UBI po elevate, ale patrząc na test za końcówką nie mogę osiągnąć więcej niż 50Mbit / 2-5 Mbit. AP ustawione w proporcji 75/25. Jaką moc wypluwacie z AP?

O dziwo jak podpinam końcówkę Cambium f300-16 pod ten sam sektor to wyniki mam podobne do UBI z elevate.

AP w 40MHz ustawione.

Końcówek 20 szt.


A na wewnętrznym teście też tylko 50/2.5Mbps czy więcej? Przy średnio zaszuminym kanale powinno w wewnętrznym teście do 150Mbps w downlink-u dochodzić. Jakby co to z chęcią zajrzymy co się tam na AP dzieje.

Ok.

Na teście AP do SM wychodzi faktycznie >100 DL ale UL dalej w okolicach tylko 5.

Obecnie temat przedstawiłem i udostępniłem AP Panu Krzysztofowi z KAJAKOM i Sebastianowi Opiela, więc zobaczymy czy coś wymyślą.


@llook wrote:

Ok.

Na teście AP do SM wychodzi faktycznie >100 DL ale UL dalej w okolicach tylko 5.

Obecnie temat przedstawiłem i udostępniłem AP Panu Krzysztofowi z KAJAKOM i Sebastianowi Opiela, więc zobaczymy czy coś wymyślą.


Wewnętrzny test AP/SM to test UDP. Jeśli w sieci nie ma problemów z ruchem TCP to wewnętrzny test powinien odzwierciedlać testy zewnętrzne - oczywiście jeśli poziom zakłóceń i retransmisji pakietów jesy na poziomie <5%.