ePMP - przydatne skrypty SNMP

Platforma ePMP umożliwia pełną konfigurację urządzeń za pmocą SNMP. Przypominam więc o koniczności zmiany parametrów SNMP community string z domyślnych na unikalne!

Pod tym linkiem: https://app.box.com/s/0eph9mullhnixr0apo45oieldjrfw6sf znajdują się 3 pliki batch, które wymagają wykonywalnych plików exe: SnmpSet.exe oraz SnmpGet.exe, które w celach niekomercyjnych można sobie ściągnąć stąd: https://ezfive.com/snmpsoft-tools
Oczywiście batche w łatwy sposób można zaadoptować do współpracy w linux, a wtedy wystarczą odpowienie biblioteki SNMP dostępne bez komercyjnych ograniczeń.

  1. cnMaestro_Off_ePMP.bat
    Wyłącza obsługę cnMaestro w urządzeniach z listy IP_list.txt

Sposób użycia:
cnMaestro_Off_ePMP.bat write_community_string

  1. cnMaestro_On_ePMP.bat
    Włącza obsługę cnMaestro w urządzeniach z listy IP_list.txt

Sposób użycia:
cnMaestro_On_ePMP.bat write_community_string

  1. Reboot_ePMP.bat
    Restartuje wszystkie urządzenia z listy IP_list.txt

Sposób użycia:
Reboot_ePMP.bat write_community_string

Do wszystkich 3 skryptów należy w pliku IP_list.txt wpisać adresy urządzeń dla których chcemy wykonać dane operacje. Dla urządzeń XM pracujących z oprogramowaniem <4.5, wyłączenie cnMaestro i restart urządzenia jest konieczny w celu uaktualnienia oprogramowania do wyższych wersji.

Połączenie skryptów SNMP z metodą aktualizacji opisanej tu: Uaktualniamy firmware w urządzeniach ePMP za pomocą skryptu umożliwia załatwienie problemu upgradu wielu urządzeń, dla których uaktualnienie poprzez cnMaestro nie było możliwe.

2 Likes